דבר יו"ר האיגוד

עמיתים ואורחים יקרים,Dov Peri picture

ברוכים הבאים לכינוס הבינלאומי ה-20 ‏של האיגוד הישראלי לאיכות, שנערך השנה בתל אביב תחת הסיסמה "מרכזיות הלקוח – יצירת שינוי תרבותי".
בימים סוערים אלו, כאשר העולם מצוי בהשתנות מתמדת, פוליטית, אקלימית, טכנולוגית ותרבותית, ההצלחה העסקית תלויה במידה רבה באיכות הכוללת.
איכות כוללת אינה רק עמידה בדרישות טכניות, אלא מכלול שלם של היבטים כגון חדשנות, בטיחות, איכות הסביבה, אחריות חברתית, אבטחת מידע, ביטחון, המשכיות עסקית ועוד.
מרכיב נוסף ומכריע באיכות הוא תשומת הלב וההתמקדות בלקוח. על-מנת להבטיח המשכיות, אנחנו חייבים להיות קשובים למילותיו ואף לרחשי ליבו של הלקוח. יותר ויותר חברות אימצו את האסטרטגיה להפתיע את הלקוח מעבר לציפיות ולהשיג את ה-WAW. נראה שזו האסטרטגיה המנצחת ומי שלא מאמץ אותה, נשאר מאחור.
זו הסיבה שהכינוס השנה, הוא בסימן "מרכזיות הלקוח – יצירת שינוי תרבותי".
הכינוס הבינלאומי הזה נותן לנו, המשתתפים, הזדמנות פז ללמוד ולשתף אחרים בחידושים וביישומים בנושאי איכות נרחבים במגזרי המשק השונים ובתהליכי יצירת קשרים מיוחדים בין ספק ללקוח. מכאן חשיבותו הרבה.
‏אני מאמין בייעוד האיגוד לקדם את המומחיות המקצועית של העוסקים בתחום האיכות תוך יצירת ערך לארגונים ולחברות במשק הישראלי. רק כך נוכל להבטיח לארגונים שלנו המשכיות, חדשנות וערכיות. על כל אחד מאיתנו, מוטלת החובה להירתם, לפעול ולתרום להשגת יעוד זה.

כמה מילים על פעילות האיגוד בשנה אחרונה.

קיימנו אירועים במגוון רחב של תחומים. באוקטובר 2013, קיימנו את הכינוס הלאומי ה-12 לאיכות בהובלת יו"ר הכינוס, מנחם לוינגר מחברת החשמל. בכינוס לקחו חלק מעל אלף משתתפים, דבר שהוא הישג בקנה מידה בינלאומי.

כחודש מאוחר יותר, מכון התקנים הישראלי הוביל את טקס הענקת הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות על שם יצחק רבין ז"ל. האיגוד הישראלי לאיכות הינו שותף מרכזי במיזם חשוב זה. בין מעניקי הפרס היו ד"ר זיגמונד בלובבנד, יו"ר הנשיאות של הפרס, ודב פרי, עבדכם הנאמן.
בסוף שנת 2013, הסתיימה הקדנציה של הנהלת האיגוד ונבחרה הנהלה חדשה לשנים 2014-2015. ראוי לציין ש-9 מתוך 20 חברי ההנהלה הזו הם חדשים, דבר שכבר נתן את אותותיו ביוזמות החדשות שהחלו לפעול.
במסגרת היוזמות של ההנהלה החדשה הוקמו: מגזר תעשיות המזון, בהובלת אברי לאופר, מגזר הבריאות, בהובלת ד"ר סיגלית מודחי ומגזר מכאניקה בהובלת אשר כהן. במגזרים משתתפים נציגים מהתעשייה, האקדמיה והשירות הציבורי, אשר מטפלים בסוגיות שונות של איכות תהליכים.
בינואר 2014 קיימנו כינוס בנושא "מדידה ותקינה בניהול איכות – התפתחויות ומגמות" בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. את הכנס הנחתה מירית זימן-שומר, רכזת הקשר של האיגוד עם האקדמיה.
במאי 2014 קיימנו כינוס בשיתוף עם המכללה האקדמית להנדסה, אורט בראודה, בכרמיאל בנושא "איכות הלכה ומעשה". בחסות כינוס זה, נערך בהובלת חוה שר גם טקס הענקת כוכבי איכות במסגרת פרס האיכות ומצוינות בגליל 2013, ע"ש דני רוזוליו ז"ל.
כמו כן קיימנו במאי 2014 את הכנס השנתי של עורכי מבדקים פנימיים בשיתוף ובאירוח המכללה האקדמית נתניה, בהובלת והנחיית שחר בן-נון.

בין לבין, קיימנו מבחני הסמכה במקצועות האיכות, ערכנו והפצנו את הביטאון "איכות", הנחנו סטודנטים בפרויקטי גמר, קיימנו את שבוע האיכות הלאומי, שבמסגרתו האיגוד ארגן, למען חבריו, ביקורים בחברות מוסדיות תחת הכותרת "בית פתוח". על כך ראויה לציון תרומתו של אופיר חכם, מנכ"ל האיגוד, אשר ללא לאות קידם וליווה את העשייה הרבה והמגוונת.
ובחזרה לכינוס הנוכחי, אני צופה ומאמין, שהכינוס יהיה מעניין ומהנה ביותר, בו תוכלו אתם המשתתפים ליצור קשרים ולשתף ולהרחיב ידע.
‏תודה מיוחדת ליו"ר הכינוס, אבי פלד ממוטורולה סולושנס, שניווט את הוועדה המארגנת ותודה לחברי הוועדה המארגנת שהביאו לתוכנית נושאים מגוונים, מקצועיים, מעניינים וחדשניים הנוגעים לכל אחת ואחד מעמיתינו. כמו כן, תודה לד"ר הנרי הורביץ ולצוות חברת איסס שפועלים ללא לאות להצלחת הכינוס. יישר כוח.
‏למרצים אני מאחל הצלחה ולמשתתפים אני מאחל כינוס פורה ומהנה. לבסוף, אני מודה לכל המשתתפים במפעל חשוב ‏וייחודי זה.

כנס מהנה ומוצלח.
דב פרי
יו"ר האיגוד הישראלי לאיכות